Lexus velja za prestižnejšo različico Toyote. Mi smo preučili, s katerimi napakami, težavami, okvarami in vpoklici se srečujejo lastniki vozil Lexus IS po vsem svetu in za vas pripravili rezultate raziskave.
Leto izdelave: 2005 – 2013 | Prenova: 2008, 2010 in 2013 | Proizvajalec: Lexus |
Predhodnik: IS | Naslednik: IS | Razred: Srednji razred |
Konkurenti: Volvo S60, BMW 3, Mercedes-Benz C, Audi A4, Ford Mondeo, Renault Laguna |
||
Modeli: Limuzina, kabriolet | Euro NCAP: ★★★★★ (2006) | |
Prednosti | Slabosti | Priporočamo: |
+ Opremljenost + Lega na cesti + Zanesljivost + Kvaliteta izdelave in materialov + Izgled |
– Majhen prtljažnik – Zadnja klop (ni zložljiva) – Cena rabljenih |
Bencinski motor: 250 |
Dizelski motor: 220 d |
||
Pregled napak, okvar in vpoklicev
Težke okvare
- Pri 220d dizelskih motorjih lahko prihaja pri regeneraciji DPF filtra do doziranja prevelikih količin goriva v zgorevalni prostor, kar vodi do poškodb valjev in bloka motorja.
- Prav tako se 220d dizelski motorji srečujejo s puščanjem tesnila na glavi motorja, kar povzroči mešanje olja s hladilno tekočino in zapacanimi ter okvarjenimi EGR ventili. Pri nakupu bodite zato pozorni na pretirano dimljenje, izgubo moči motorja in vsebino posode s hladilno tekočino.
Druge napake in pomanjkljivosti
- Pogoste težave z zaskočitivjo zadnjih zavornih čelusti, kar vodi v pretirano obrabo in pregrevanje zavornih elementov.
- Dizelski motorji se po krajši vožnji srečujejo s težavnim ponovnim hladnim vžiganjem.
- Pri bencinskih izvedenkah letnikov od 2006 do 2008, prihaja pri zagonu motorja do praskajoče-ropotajočega kovinskega zvoka. Zvok se generira na kovinski jermenici odmične gredi (VVti) in ne predstavlja okvare je pa nadležen. Novejše serije omenjenih motorjev se s to hibo ne srečujejo več.
Napake na karoseriji
- Za nadležen piš vetra, ki prihaja od spredaj so največkrat krivi zlomljeni pritrditveni elementi zaključnih letvic okrog vetrobranskega stekla.
- Pri vozilih s prtljažnim spojlerjem prihaja do zvijanja le tega zaradi odlepitve pri straneh.
Napake notranjosti
- Pogosti črički v vratih, armaturni plošči in okolici zvočnikov.
Napake elektronike
- Pri starejših vozilih se veliko lastnikov pritožuje nad težavami z daljinskim centralnim zaklepanjem.
- Veliko število pritožb nad delovanjem originalne navigacijske enote, kjer največkrat ‘zamrzne’ ekran na dotik.
- Pri vozilih strejših od letnika 2009 z vgrajenim s spominskim paketom (sedeži in vzvratna ogledala) prihaja do težav s senzorji pomika v ogledalih kar povzroča samodejno premikanje stekla v vse smeri.
Vpoklici
Datum vpoklica |
Problem |
Začetek vpoklica |
Konec vpoklica |
14/10/2014 |
Vpoklic zaradi težav puščanjem cevi za gorivo v motornem prostoru. |
/ |
/ |
Foto: Arhiv proizvajalca
Viri: Lastna raziskava, Autobild (Nemčija), Auto Express (Velika Britanija), Caradisiac (Francija), Breakeryard (Velika Britanija), Whatacar (Velika Britanija), Honest John (Velika Britanija), Vosa (Velika Britanija)
Oddajte komentar